از قطع شدن انشعاب ها در سطح مدارس گله مندیم

نوشته شده در موضوع تولید انرژی رایگان در 10 جولای 2018

به گزارش برق نیوز، حسن مظفری در جلسه شورای اداری شهرستان زنجان افزود: سال 90 تفاهم نامه ای بین آموزش و پرورش و وزارت نیرو در خصوص پرداخت هزینه حامل های انرژی منعقد شد، که متاسفانه از آن زمان به بعد این هزینه ها پرداخت نشده است.

وی با بیان اینکه سرانه هر دانش آموز 70 هزار ریال است، گفت: این مبلغ نیز برای موارد آموزشی و اجرایی در سطح مدارس هزینه می شود.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه 2 شهرستان زنجان گفت: بیشتر مدارس با بدهی بالایی مواجه شده اند و شرکت آب و برق اقدام به قطع این حامل ها در برخی از مدارس این ناحیه کرده اند و شرکت برق، برق مدرسه روستای قلعه که دور افتاده ترین روستای ناحیه 2 محسوب می شود، را هم قطع کرده است.

وی ادامه داد: برخی از مدارس 808 میلیون ریال بدهی دارند و این بدهی در هنرستان مطهری زنجان نزدیک به 400 میلیون ریال است.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان نیز گفت: از قطع شدن انشعاب ها در سطح مدارس این ناحیه گله مندیم چرا که مدارس پولی برای پرداخت هزینه حامل های انرژی ندارند.

مجید دویران افزود: سرانه ای واریز نمی شود و این هزینه ها از کجا و چگونه باید پرداخت شود و قطع کردن آب شرب مدارس زیبنده دولت نیست، چرا که شعاع آموزش و پرورش به گستردگی جامعه است.

وی تاکید کرد: انتظار داریم با ملایمت و عطوفت اقدام شود و پرداخت هزینه های 70 تا 150 میلیون ریالی حامل های انرژی برای آموزش و پرورش مسیر نیست.

Article source: http://barghnews.com/fa/news/17644/از-قطع-شدن-انشعاب-ها-در-سطح-مدارس-گله-مندیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code