واگذاری زمین رایگان برای ساخت نیروگاه در شهرکها و نواحی صنعتی

نوشته شده در موضوع تولید انرژی رایگان در 04 جولای 2017

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران از واگذاری اراضی رایگان برای ساخت نیروگاه برق در شهرکها ونواحی صنعتی خبر داد

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران از واگذاری اراضی رایگان برای ساخت نیروگاه برق در شهرکها ونواحی صنعتی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، فخراله مولایی با اشاره به سیاستهای حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای ساخت نیروگاه مقیاس کوچک در شهرکها و نواحی صنعتی گفت: برای تامین برق واحدهای صنعتی مستقر در شهرکها ونواحی صنعتی وهمچنین به منظور تشویق وترغیب فعالان بخش خصوصی به سرمایه گذاری در زیر ساختهای تولیدی تا 2هزار مترمربع حق بهره برداری اراضی صنعتی شهرکها ونواحی صنعتی در قبال ارائه مجوز احداث نیروگاه مقیاس کوچک از وزارت نیرو به صورت رایگان به متقاضیان واگذار می شود.
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت افزود: همچنین واگذاری اراضی صنعتی افزون بر 2 هزار مترمربع نیز با تعرفه صنعتی و به صورت نقد و اقساط ، محاسبه و دریافت می شود.
وی با اشاره به اینکه به ازای تولید هر یک مگاوات برق ، 100مترمربع زمین در اختیار متقاضیان قرارمی گیرد، افزود: برای تولید هر یک مگاوات برق حدود 600 تا 700هزاردلار سرمایه نیاز است که سرمایه گذاران با توجه به تسهیلاتی که از بانکهای عامل به ویژه صنعت،معدن دریافت می کنند، می توانند در این مناطق صنعتی سرمایه گذاری کنند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک شرکت خصوصی در شهرک صنعتی نظرآباد با ساخت نیروگاه توانسته است بخش عمده ای از برق آن شهرک را تامین کند.
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه شهرکها و نواحی صنعتی در تامین برق،‌ با مشکلاتی مواجه هستند، گفت: درحال حاضر5هزارو 810 مگاوات برق برای شهرکها و نواحی صنعتی تامین شده است اما نیازمند چندین پست برق جدید در شهرکهای صنعتی هستیم.
وی کاهش تلفات انرژی در خطوط انتقال برق و حذف هزینه اجرای خطوط انتقال برق و پستهای فوق توزیع را از مزایای احداث نیروگاه( مولد مقیاس کوچک)در شهرکهای صنعتی بیان کرد و افزود: تامین آب‌، برق و گاز تا ورودی شهرکهای صنعتی به میزان مورد نیاز همواره از سخت‌ترین بخشهای ایجاد شهرکهای صنعتی بوده‌است.
مولایی تصریح کرد: برای تامین این امکانات همکاری دیگر دستگاه های اجرایی نیاز است اما سایر عملیات عمرانی نظیر زیرسازی، روسازی، شبکه های داخلی آب، برق، گاز ، فاضلاب، تصفیه خانه ها، مخازن که در حیطه وظایف زیرمجموعه صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی قراردارد با مانع جدی رو به رو نیست.
وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری وزارت نیرو کسری برق مورد نیاز شهرکها ونواحی صنعتی در آینده ای نزدیک تامین شود.

Article source: http://dolat.ir/detail/220980

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code